Дідусь-садівник розкрив секрет “серпневого коктейлю” для дерев: в 2025-му плоди стануть солодкими, як мед

У серпні робота з плодовими деревами не закінчується. В цей час вони формують базу для своїх бруньок, тому потребують великої кількості корисних мікроелементів із ґрунту.

Їм потрібні калій, фосфор, кальцій, бор та магній. Азот у цей час вносити не слід, щоб рослина взимку не почала формувати листя. Залізо також вносити поки не треба, оскільки його буде використано пізніше для обробки стовбура дерева та його гілок купоросом.

Добрива під дерево можна вносити у сухій або рідкій формі. Для внесення рідких добрив суміші вносяться у спеціальні канави або ямки біля стовбура. Чим більше їх буде, тим краще подіє добриво. Сухі ж добрива розсипаються по всій площі біля рослини і потім закопуються на глибину 1-3 сантиметри.

Після закладення обов’язково потрібно полити добрива чистою водою, щоб вони потрапили до структури ґрунту, дійшли до коріння і розчинилися. Щоб підгодувати яблуні та груші, досвідчені городники рекомендують на кожен метр ствольного кола внести три грами калійної солі, п’ять грамів суперфосфату та десять грамів золи. А ось кісточкові дерева краще підгодовувати рідкою сумішшю, по одному відру на кожен квадратний метр.

Експерти розповіли про важливість серпневого підживлення фруктових дерев
Експерти розповіли про важливість серпневого підживлення фруктових дерев

Цей розчин готується дуже просто: на цебро води беруть три столові ложки суперфосфату та дві столові ложки сульфату калію. Якщо на якихось деревах у середині серпня ще висять недозрілі плоди, потрібно допомогти рослині їх виносити, оскільки з перепадами температури ночами вони вже починають страждати.

У цьому випадку необхідно обробити дерева препаратами, які уповільнюють формування клітинного шару між плодоніжкою і подушкою. Для цього підійдуть Циркон, Епін або Гумат-7.

Популярне

Подібні новини