При зниженні нічних температур, через підвищення вологості та випадання ранкової роси, грибки особливо інтенсивно атакують ослаблені плодоношенням кущі.
Умови для фітофторозу, плямистостей і гнилі створюються найсприятливіші, і якщо дачники хочуть збирати томати максимально довго, необхідно робити профілактичні обприскування кущів.
Можна скористатися препаратами під назвою Триходермін або Фітоспорин. Це біологічні фунгіциди, які містять корисні грибки. Коли вони потрапляють у ґрунт і на листя рослин, починають активізуватися та пригнічувати патологічні грибкові інфекції.
Таким чином, вони будуть відмінною профілактикою та засобом лікування хвороби на ранніх стадіях.
Обприскування необхідно робити в ранковий час, добре обробляючи стебла, плоди та листя, а також ґрунт навколо стебла. Біопрепарати безпечні для рослин та людини, а плоди з куща можна їсти відразу після обприскування, злегка промиваючи їх у проточній воді.
Крім цього, можна зробити розчин із молочної сироватки та йоду, який одночасно з фунгіцидним ефектом буде ще й потужним захистом від шкідників та гарним підживленням.
У десятилітрове відро необхідно влити літр молочної сироватки, додати туди 9 літрів води, 20 крапель йоду та ретельно розмішати. Цим розчином кущі обприскують максимально рясно з усіх боків листя для профілактики, а якщо рослина вже хворіє, потрібно видалити всі уражені частини і зробити таке ж обприскування.