Щоб цього не сталося, кущам потрібне світло, волога, тепло та правильні підживлення.
Своєчасно поливайте огірки тільки теплою водою, щоб рослини не відчували стрес і не втрачали свій імунітет. Забезпечте огіркам гарне сонячне світло, але не допускайте буйного росту листя та стебел, щоб не було затінення. Обрізайте, підв’язуйте, але не допускайте, щоб кущ був у тіні. І ніколи не допускайте перекосу у харчуванні.
Якщо в ґрунті буде надто багато азоту, буде наростати лише зелена маса, а цвітіння та плоди страждатимуть. До цвітіння годуйте огірки азотними добривами, а вже під час цвітіння вносите суперфосфат та калійні добрива. Можна використовувати деревну золу – вона дає багато фосфору та калію.
Але що робити, якщо пустоцвіти вже з’явилися? Насамперед, припиняємо полив, поки земля не підсохне, а листя не почне в’янути. Потім поливаємо теплою водою, і жіночі квітки почнуть зав’язуватися. Вуглекислий газ теж стимулює появу жіночих квіток та зав’язей, тому можна розпушити ґрунт і обкласти кущ гноєм.
Якщо прищипнути верхівки куща правильно, бічні батоги почнуть рости інтенсивніше, що збільшить урожай та зменшить загущеність куща для створення оптимальних умов. А щоб запилення жіночих квіток було більш інтенсивним, досвідчені дачники рекомендують обприскати рослини сумішшю води та меду – це привабить бджіл, і запилюваність буде дуже гарною.
Не допускайте появи пустоцвітів, але якщо це трапилося, тепер ви знаєте, як з ними боротися.