Ми розповімо про серпневі роботи на клумбі, які допомагають трояндам гідно переносити холод. У серпні температура вночі може опускатися до 9-10 градусів, і всі рослини в цей час починають потихеньку готуватися до наступного року.
В цей час варто добре попрацювати, щоб троянди ще трохи порадували вас цвітінням і отримали все необхідне для зимівлі. Насамперед потрібно ретельно прополоти грядку, видалити бур’яни і звільнити місце, щоб троянда могла дихати. Також важливо, щоб троянда у серпні вже не витрачала сили на випуск нових бутонів, оскільки в зиму рослина має піти з здерев’янілими пагонами.
Обрізка та прищипка провокують наростання бічних пагонів з бутонами, і щоб цього не сталося, необхідно прибрати з відцвілих бутонів насіння та листя, не обрізаючи гілок. Гілки видалятимемо вже навесні. Не менш важливо зробити правильне підживлення. Для цього використовуємо осінні фосфорно-калійні добрива. Це може бути суперфосфат, монофосфат калію або звичайна деревна зола.
Не забувайте також обробляти троянди від хвороб та шкідників. У серпні особливо активні грибки, тому можна скористатися препаратом під назвою Хорус, який має контактно-системну дію. Водночас від шкідників необхідно обробити троянди препаратом системної дії під назвою Алатар. Він врятує від білокрилки, попелиці та інших комах. Отже, догляд за трояндами допоможе продовжити цвітіння, захищаючи їх від холоду, даючи їм імунітет і підготуючи до наступного сезону.
Використовуючи ці прості та ефективні рекомендації, ваші троянди довго будуть тішити вас своїм пишним цвітом. Бажаємо успіхів на ділянці!