Шкірка цитрусових має багато корисних властивостей для саду. Тож щоб зменшити кількість відходів і отримати максимум користі від того, що може запропонувати природа, ось кілька способів перетворення шкірки апельсинів, лимонів і грейпфрутів на корисні компоненти для вашого саду.
Як зробити добриво з апельсинів
Цитрусові шкірки, завдяки сполукам азоту, які вони виділяють, можуть стати відмінним добривом для рослин. Для його приготування рекомендуємо обирати органічні фрукти. Отже, вам потрібно:
- Спершу висушити шкірку на сонці, розклавши її на тканині. Уникайте пластику і паперу, щоб уникнути утворення плісняви.
- Висушену шкірку помістіть в ємність з окропом і дайте настоятися близько трьох годин.
- Потім процідіть суміш через сито або лійку, щоб залишилася тільки вода. На 100% натуральне, домашнє добриво готово!
Цей натуральний настій забезпечить рослини необхідними поживними речовинами і покращить їхній ріст. Проціджену воду використовуйте для поливу коріння рослин, а залишки шкірки можна засипати в ґрунт на кілька сантиметрів.
Як відлякувати шкідників за допомогою залишків цитрусових
Окрім збагачення вашої землі, цитрусові можуть стати в пригоді й з небажаними гостями. Річ у тім, що їхня шкірка має виразний запах, який відлякує деяких шкідників від майбутніх врожаїв.
Щоб скористатися цим, ви можете натерти шкірку і змішати її з окропом. Дайте суміші охолонути до кімнатної температури, а потім обприскайте нею рослини.
Ви також можете подрібнити шкірку і розсипати її в стратегічних місцях у саду або навколо рослин. Це допоможе відлякати слимаків, попелиць і мурах.
Як збагатити компост цитрусовою шкіркою
Цитрусові шкірки можуть також покращити склад компосту завдяки наявності натрію, фосфору і калію. Щоб використовувати їх ефективно, розріжте шкірки на невеликі частини перед додаванням до компосту для пришвидшення розкладання.
Однак не додавайте надто багато шкірки, щоб не зробити компост занадто кислим і не порушити баланс для рослин. Також звертайте увагу й на наявність плісняви. Якщо на частині шкірки вона таки з’явилася, то обріжте її і викиньте, щоб не забруднити весь компост.
Застосовуючи ці прості поради, ви не лише зменшите відходи, але й зробите свій сад більш здоровим і квітучим.