Це дуже красива квітка, що не вимагає за собою жодного догляду, приваблює запилювачів і підвищує родючість ґрунту на ділянці. Ми пояснимо, чому фацелію можна засівати після будь-яких рослин і як вона підвищує врожайність наступного року.
Усе завдяки ряду корисних та дуже важливих властивостей рослини. Фацелія регулює кислотно-лужний баланс, підлужує ґрунт після кислої органіки і перетворює його на нейтральний для оптимального зростання багатьох культур. Якість та кількість врожаю наступного року обов’язково підвищиться, оскільки зелень, заорана в ґрунт, швидко розкладеться на корисні компоненти, і їх рослини засвоюватимуть при вирощуванні насамперед.
Структура ґрунту після фацелії теж покращується: потужне коріння рослини розпушує ґрунт і покращує приплив кисню та вологи. А сам ґрунт насичується фосфором, азотом, калієм та іншими мікроелементами і стає гумусом. На додаток, фацелія буде залучати запилювачів та корисних комах через те, що є медоносом. А ще вона вбиває шкідливі бактерії у складі ґрунту — фітонциди та ефірні олії розправляться з грибками, бактеріями та відлякають ґрунтових шкідників.
Після висадки фацелії ви забудете про те, що на ділянці восени та навесні можуть рости бур’яни, адже фацелія знищує всі конкуруючі рослини, а її коренева система поширюється по всій ділянці. А ще фацелія дуже добре утримує вологу, тому взимку можна й не викошувати сидерати. Це допоможе захиститися від промерзання глибоких шарів ґрунту під час морозів і навесні зберегти зволоженість ґрунту.
Після фацелії добре ростуть огірки, смородина, томати, морква, солодкий перець, гарбуз та баклажани.