Серпень – це той час, коли кожен до останнього городник і садівник стикається з небезпекою ураження врожаю помідорів таким захворюванням, як фітофтороз. Підвищена вологість у повітрі, збільшення кількості дощів та занадто густі посадки тільки підвищують ризики. Грибкова хвороба за сприятливих для себе умов може поширюватись зі швидкістю світла.
Йод для обробки від фітофтори
У серпні помітнішими стають перепади температури вдень і вночі, холодна роса та часті опади. Вони просто чудово діють на поширення інфекції. Якщо ви вчасно не почнете боротьбу з першими ознаками та проявами хвороби, то вже скоро можете втратити весь свій врожай. У холодну погоду грибок непомітно “підходить” до томатів і починає вражати рослину з нижнього листя.
Якщо вам не вдалось вчасно помітити захворювання, то воно починає поширюватись вище, вражаючи верхнє листя, а згодом – і стебла з плодами. Уражені томати починають покриватись коричневими плямами, розм’якшуються та загнивають. Такі плоди вже не можна куштувати.
Йодна обробка вважається найефективнішою серед городників і допомагає попередити появу хвороби. На 10 літрів води потрібно додати 2 мілілітри засоби та обприскати рослини за допомогою пульверизатора. Так ви зможете очистити листя та плоди на кущах, що призведе до додаткового захисту.
Експерти радять ніколи не затягувати процес обробки рослин від фітофтори. На думку знавців, краще запобігати захворюванню та не дати йому розвиватись, ніж потім стикатись із наслідками.