Бабуся Надя поділилась унікальною технікою подвійної сидерації, що стала справжнім “еліксиром” для її грядок

Про користь сидератів знають багато дачників і часто практикують їх висівання. Однак мало хто знає, що подвійна сидерація осінь-весна дає просто фантастичні результати.

Подвійна сидерація передбачає висів двох різних культур у різний час.

Восени засіюється озиме жито, і не тільки у відкритий ґрунт, але й у теплиці. Висіяти жито потрібно до кінця серпня, оскільки воно зростає лише за температури до +5 градусів. Таким чином, щоб вирости, у нього є час до кінця жовтня. Чим довше воно росте, тим більше органіки дає ґрунту.

Засіювати жито потрібно відразу після збирання культурних рослин, бажано того ж дня, інакше волога з ґрунту може піти буквально за кілька діб.

На одну сотку ділянки йде близько двох кілограмів насіння жита. На великих ділянках жито висівають у розкид, на маленьких можна висадити борозенками з невеликим міжряддям. Насіння потрібно закладати на глибину близько 5 сантиметрів і присипати землею за допомогою сапки.

Після цього залишаємо город до весни. Озиме жито може встигнути вирости до 30 сантиметрів.

Городники розповіли про цікаву техніку подвійної сидерації
Городники розповіли про цікаву техніку подвійної сидерації

У квітні, коли встановиться тепла погода, грядку з сидератами потрібно обробити. Проходимо граблями, щоб прим’яти жито, не скошуючи його. Розкладаємо старе листя по ґрунту, вносимо компост або біогумус, а також поверх добрив висіваємо редьку. Через місяць сидерати виростуть на 8-10 сантиметрів, після чого їх теж потрібно прим’яти, внести перегниле листя та компост.

Жито дасть зелену масу та органіку, а компост допоможе всьому цьому розкластися. Через кілька тижнів редька внесе ще органіки у ґрунт. На такій грядці шикарно ростуть огірки, кабачки, гарбузи та інші овочі. Все це знезаражує ґрунт, не дає рости бур’янам і відновлює родючість на максимум. Це складний спосіб догляду за ґрунтом, але, повірте, він того вартий!

Популярне

Подібні новини