Копання картоплі — справжня подія для всієї родини. Лише згадайте, як ця спільна праця нас об’єднує: всі при роботі, і старші, і молодші, а головне — всі при врожаю. Аби не марнувати часу, слід одразу визначитися, в які дати найкраще збирати бульбу, щоб вона довше пролежала, не гнила та не пліснявіла.
У цьому моменті можна покластися на Місячний календар, який підкаже найкращі дні.
У серпні 2024 року є кілька днів, коли єдиний супутник Землі особливо добре сприяє цьому процесу. Зокрема, 19, 20, 25, 29 та 30 серпня — це найсприятливіші числа для копання картоплі. У ці дні Місяць знаходиться в такому положенні, що позитивно впливає на збереження врожаю. З 22.08 починається спадна фаза, кущі востаннє віддадуть максимум сил коренеплодам.
Проте, крім орієнтації на місячний календар, важливо враховувати й природні ознаки стиглості бульби. Перше на що слід звернути увагу, є стан надземної частини рослини. Листя та стебла поступово починають жовтіти, в’янути і сохнути. Це свідчить про те, що рослина вже завершила свій вегетаційний період і більше не потребує фотосинтезу.
Другою важливою ознакою є зміна шкірки бульб. Тут для тесту треба викопати 1 картоплину, бажано з середини грядки. Якщо оболонка тверда та розсікається лише при надавлюванні лопатою, то пора збирати врожай.
Ще один спосіб визначити стиглість городини — це розмір коренеплодів. Коли ви підкопуєте картоплю і бачите, що бульби легко відділяються від коріння, це теж є добрим знаком. Важливим аспектом є й те, як поводиться коренеплід під час вологої погоди. Якщо він не починає швидко гнити, це ще одна ознака стиглості.