Не залишати ж їх без діла до наступної весни! На щастя, є безліч варіантів, що можна посадити на місці огірків, щоб максимально ефективно використати землю й отримати ще один урожай до настання холодів.
Сидерати
Якщо ви хочете підготувати ґрунт до наступного сезону, посадіть сидерати. Це рослини, які швидко ростуть і збагачують землю поживними речовинами. Найпопулярнішими сидератами є: гірчиця біла, яка швидко росте і пригнічує ріст бур’янів, фацелія, що покращує структуру ґрунту і захищає його від ерозії, вика. Вона збагачує землю азотом і підвищує її родючість.
Зелень для супів та салатів
Чудовим вибором для посадки після огірків є шпинат. Він швидко росте і не потребує особливого догляду. Посійте його у серпні або на початку вересня, і вже через кілька тижнів ви зможете збирати свіжі, соковиті листя для салатів і супів. Він добре росте в прохолодну погоду, тому його можна вирощувати навіть пізньої осені.
Ще одна культура, яка швидко дозріває і підходить для висаджування після огірків, це редиска. Її можна сіяти аж до середини вересня, і вже через 3-4 тижні насолоджуватися свіжими та хрусткими коренеплодами. Тільки виберіть сорти, стійкі до зниження температури.
Якщо ж ви полюбляєте свіжу зелень, то можна посадити кріп або петрушку. Обидві культури невибагливі й можуть рости навіть у прохолодну погоду. Крім того, зелень буде доступна аж до заморозків.
Далі розгляньте, як варіант, китайську капусту. Вона має короткий вегетаційний період (40-50 днів) і добре переносить зниження температури.
Ще одна культура, що обов’язково має вас зацікавити, — зелений горошок, який не тільки приносить смачний урожай, але й допомагає відновити родючість ґрунту після виснаження його огірками. Горошок збагачує землю азотом, що сприяє кращому росту рослин у наступному сезоні. Його можна сіяти наприкінці літа або на початку осені, і він встигне дати врожай до настання холодів.