Коли у нас не виходить отримати щедрий врожай помідорів, то звинувачувати в цьому ми починаємо будь-кого, крім себе. Втім, починати потрібно саме з аналізу власних дій. Часто городники самі несуть вину за те, що томати виросли пустими й несмачними.
Бувалі дачники вже точно знають, що гній і компост для ґрунту – це добре, а мінеральні добрива краще не використовувати. Разом із тим, важливо запам’ятати, що надлишок будь-яких підкормок не приведе ні до чого хорошого. А ось один популярний компонент і взагалі псує смак томатів.
Заборонене добриво для помідорів
Як не дивно, але головним “ворогом” помідорів є азот. Городники знають – удобрений ґрунт є родючим і дозволяє виростити смачні плоди. Грядку для томатів ми найчастіше обираємо після гарбузових або після огірків, якщо вирощуємо культуру у теплиці.
А ось огірки – це та культура, яка дуже любить рослинний компост і цінує внесення свіжого гною. У ньому міститься багато азоту, але огірки його весь не споживають. Після рослини у ґрунті все ще залишається багато цього компоненту. А перед посадкою томатів ми вносимо ще більше компосту або інших добрив із вмістом азоту.
Після цього ми спершу дуже радіємо, коли розсада “пре”, як на дріжджах, але наступним кроком стикаємось із проблемою. У поті чола городники щодня обрізають пасинки, які потрібно прибирати лише раз на тиждень. Потім ми отримуємо пишні й кучеряві кущі з мінімумом плодів – а якщо томати і є, то вони найчастіше пусті та несмачні.