Малина ремонтантних сортів не зможе рости у кропиві та під парканом, як це вдається літнім сортам. Вона любить, коли за нею доглядають, а також їй подобається якісний і легкий ґрунт, сонячне місце та родюча ділянка. Розповідаємо про найважливіший момент догляду за рослиною, який допоможе їй рости та давати плоди до самих морозів.
Як правильно обрізати малину
У другій половині літа ремонтантна малина починає цвісти, а вже на початку серпня зав’язує плоди. Саме тому у самому кінці літа експерти радять провести обрізку. Спершу потрібно видалити тонке та слабке листя, а також пагони, які загущують чагарник. Вони лише забирають сили в куща, що призводить до зниження врожайності малини.
На квадратний метр посадок із малиною потрібно залишити всього близько 15 найсильніших пагонів. За словами знавців, максимальна кількість пагонів, якщо ділянка удобрена, а малині достатньо живлення – 20, але точно не більше.
Також важливо видалити все нижнє листя на висоту приблизно до 25 сантиметрів. В іншому разі ви залишаєте кущ загущеним, а тому він погано провітрюється, а ризики появи хвороб значно підвищуються. Особливо небезпечними є захворювання пурпуровою плямистістю.
Важливо наприкінці літа підгодувати рослину. Якщо навесні та у першій половині літа ви давали кущам азотні підкормки, то зараз зосередьтесь на калійно-фосфорних добривах. Це потрібно для того, аби ягода була солодкою, а чагарник рівномірно розвивався та мав імунітет.