Ті, хто живе у квартирі, можуть без сумнівів сказати – зберігання часнику є доволі непростим завданням. Кожна господиня та господар, які заготовляють на зиму свіжий врожай на зберігання, знають, що до наступного року плоди долежати навряд чи зможуть. Втім, є хитрощі, які допоможуть захистити врожай часнику від псування, навіть якщо він зберігається в умовах міської квартири.
Як довго зберігати часник
Перш ніж починати розмірковувати про те, як створити ідеальні умови для часнику, потрібно запам’ятати основі правила. По-перше, зберігатись у квартирі може тільки здоровий і непошкоджений часник.
Його потрібно вчасно прибрати та дуже добре просушити на сонці. Крім того, пам’ятайте про терміни зберігання, закладені самою природою. У ярих сортів – це пів року, а в озимих – 4-5 місяців. Тривале зберігання можливе тільки для пізніх сортів.
Аби часник протягом довгого періоду не починав псуватись, потрібно пересипати головки сухою гірчицею. Крім того, експерти категорично забороняють зберігати в одному й тому самому місці різні сорти рослини. Не варто забувати про те, що головки потрібно уважно продивитись на ознаки псування та гнилі.
Аби часник не починав сохнути якомога довше, важливо не пошкодити верхні лусочки плодів. Для цього часник відбирати та викопувати потрібно дуже обережно. У процесі очищення та перебирання голівок також є шанс пошкодити плоди, а тому знавці радять підходити до цієї справи з уважністю.