Хоча багато дачників звикли складати план майбутніх посадок безпосередньо навесні, експерти радять подумати про це вже восени – під час підготовки своєї ділянки до зимівлі. Саме тому у статті “Добрих новин” ви маєте змогу прочитати про переваги та недоліки високих грядок.
Експерти проаналізували досвід городників і поділились результатами. Хоча вибір залишається за кожним городником, знавці впевнені – у такої конструкції достатньо як плюсів, так і мінусів. Наприклад, працювати з високими грядками простіше – їх зручніше обробляти.
Високі грядки – плюси та мінуси
Крім того, особливе зонування ґрунту допомагає полегшити процес перекопування та прополювання грядки. Ви можете контролювати якість ґрунту, а також підбирати тільки необхідні конкретно для годної ділянки поживні елементи. Високі грядки дозволяють створити естетичний вигляд саду чи городу.
Крім того, ви можете почати садити культури набагато раніше, якщо спробуєте створити додаткове утеплення для коробів. Втім, разом з усіма перерахованим перевагами, у таких грядок достатньо і мінусів. Найчастішим недоліком є обмеженість простору. Організація високих грядок також вимагатиме від вас одноразових матеріальних витрат – значних.
Хай там як, але осінь експерти називають найкращим моментом, коли можна почати займатись встановленням високих грядок. У цей період просто зібрати органічні матеріали для наповнення коробів. Крім того, на ділянках не залишається плодів і рослин, а тому – купа місця, де можна створити зони.