Найкраще висаджувати сидеральні культури восени, коли грядки регулярно звільняються від культурних рослин, і з’являється час доглядати за ґрунтом.
Земля не повинна пустувати, тому, щоб на ній не росли шкідливі бур’яни, ми вирощуватимемо одну з двох наших улюблених сидеральних культур.
Вони допоможуть закрити спорожнілі ділянки, захистити землю від ерозії та вивітрювання, забезпечити правильну сівозміну на маленьких ділянках, відновити родючість ґрунту та наситити його азотом, фосфором і калієм. Крім того, сидерати покращують структуру землі, пронизуючи її потужними кореневими системами, а також знищують шкідників, бактерії, інфекції та патогенні грибки.
Завдяки густим заростям сидеральних культур, найживучіші та найнабридливіші бур’яни не зможуть розвиватися на ділянці. Якщо залишити сидерати на зиму, вони зможуть затримувати сніг, а навесні будуть виконувати роль мульчі, яка не дає ґрунту пересихати.
Перший, і наш улюблений сидерат — це гірчиця. Вона дуже швидко росте, стійка до морозів та несприятливих умов вирощування, а найголовніше, має відмінні фунгіцидні та інсектицидні властивості. Гірчиця позбавляє ґрунт від грибкових спор фітофторозу, фузаріозу, борошнистої роси та різних гнилей.
Вона також відлякує дротяника та нематоду, тому після картоплі, томатів, баклажанів і перцю підходить просто ідеально. Однак, після рослин сімейства капустяних висаджувати гірчицю не можна.
Другий сидерат, який можна і потрібно використовувати — це фацелія. Вона абсолютно універсальна, оскільки не належить до жодного сімейства культурних рослин. Тому не доведеться шукати відповідне місце для посіву фацелії — вона підійде для всього городу.
Фацелія швидко росте, чудово розпушує землю, виганяє з ґрунту дротяника та капустянку, а також дуже швидко перегниває і збагачує ґрунт корисними речовинами.