Якщо ваші рослини не страждали від хвороб чи паразитів, ґрунт можна повторно використовувати. Це допоможе не лише заощадити кошти на новий субстрат, а й матиме позитивний екологічний вплив, зменшуючи потребу в додаткових ресурсах на виробництво і транспортування свіжого ґрунту. Переробка землі – це розумний і сталий підхід до садівництва.
Тож замість того, щоб викидати її, спробуйте дати старій землі нове життя. Ось кілька корисних порад, як максимально ефективно використовувати землю з ваших квіткових горщиків.
4 способи переробки старого ґрунту
Стару землю можна повторно використати для нових рослин у горщиках. Для цього спершу видаліть залишки відмерлого коріння та інші відходи. Також пам’ятайте, що старий ґрунт може бути ущільненим, тому його слід добре розпушити для покращення циркуляції повітря. А для оновлення складу поживних речовин змішайте старий ґрунт з новим у співвідношенні 50/50.
Ба більше, після очищення ґрунту від залишків, його можна розсипати біля основи клумб, молодих дерев чи чагарників. Ґрунт поступово розкладатиметься і збагачуватиме землю навколо рослин.
Старий ґрунт також чудово підходить для підживлення газону. Просто розсипте його тонким шаром і заграбайте в землю. Це допоможе поліпшити структуру землі і забезпечити газон додатковими поживними речовинами.
І наостанок зазначимо, що стара земля багата на мінерали, тож може стати відмінним доповненням до вашого компосту. Вона живитиме мікроорганізми, прискорюючи процес розкладання органічних решток.
Що робити з ґрунтом від хворих чи паразитичних рослин
Якщо старі рослини були уражені хворобами або паразитами, ґрунт може містити патогени, які здатні пошкодити нові посадки. У такому випадку необхідно бути обережними.
Ви можете перевірити якість ґрунту, посіявши швидкоростучі культури, як-от редиску. Якщо сходи з’являються нормально, то ґрунт можна використовувати.
Для додаткового захисту старий ґрунт можна стерилізувати. Для цього розмістіть його в перфорованому контейнері і полийте окропом. Потім дайте йому добре просохнути на свіжому повітрі протягом кількох днів.
Таким чином, навіть стара земля може бути корисною і поживною для ваших рослин. Просто правильно підготуйте її, і вона стане цінним ресурсом для вашого саду!