Вирощую такі сукуленти у квартирі, що сусіди заздрять: дізналася від мами, як доглядати за рослинами вдома

Впевнені, що вам неодноразово зустрічалися сукуленти на красивих фото з мережі. Ймовірно, саме ці світлини викликали у вас бажання придбати додому собі ці рослини. Але як правильно доглядати за ними?

Тренди знатні змінити вигляд наших квартир. Одним з таких трендів стала мода на сукуленти. І тому сьогодні ці рослини можна зустріти майже в будь-якому домі. Вони здатні створити красиву та затишну атмосферу, чудово пасують для приватних будинків, квартир і офісів. Сукуленти не дуже вибагливі, а також доступні у неймовірній кількості відтінків і форм. Також вони корисні, бо очищують повітря, що позитивно впливає на здоров’я та самопочуття.

Сукуленти вдома: секрети вирощування для новачків від садівників
Сукуленти вдома: секрети вирощування для новачків від садівників

Сукуленти вміють накопичувати вологу в листах та стеблах. Саме тому вони такі пухкенькі та соковиті. Ще ці рослини можуть довго обходитися без води та при цьому зберігати прекрасний вигляд. Але якщо ви думаєте, що сукулентам не потрібен догляд, то зовсім навпаки. Щоб вони були красивими та міцними, за ними потрібно слідкувати. Просто особливості догляду за цими рослинами дещо відрізняються від звичних кімнатних квітів.

Горщик для сукулента — не просто посудина для землі. Він має бути невеликим, але з хорошим дренажем. Ідеальний вибір — горщик, який лише трохи більший за коріння рослини. На дно обов’язково треба покласти шар з керамзиту чи дрібного гравію для дренажу. Якщо цього не зробити, то є високий ризик загнивання коріння, бо сукуленти не люблять надлишку води.

Сукуленти вдома: секрети вирощування для новачків від садівників
Сукуленти вдома: секрети вирощування для новачків від садівників

Землю краще обрати легку та пухку. Можна купити готовий ґрунт або зробити суміш самостійно. Якщо обираєте другий варіант, то візьміть 2 частини садової землі, 1 частину піску та 1 частину керамзиту. За бажанням також можна додати деревного вугілля для захисту від цвілі. Важливо, щоб готова суміш забезпечувала хороше пропускання води та провітрювання коріння.

З поливом усе просто: краще недолити, ніж перелити. Влітку сукулентам потрібна вода раз на тиждень. Взимку частоту поливу можна зменшити у 2-3 рази. Як зрозуміти, що вже час? Якщо верхній шар ґрунту повністю сухий, то можна поливати. Але в не оприскувати! Якщо будете це робити, то рослина може покритися плямами. За потреби протерти листя користуйтеся м’яким пензликом.

Популярне

Подібні новини