Однак повернути колишню красу кухонним рушникам нескладно – існує багато дієвих способів.
Перш ніж відбілювати
Спробуйте випрати рушники в машинці на інтенсивному режимі. Попередньо їх потрібно замочити. Використовуйте пральний порошок з відбілюючими добавками або засобами для виведення плям. Останні не повинні містити хлору, сьогодні більшість відомих виробників пропонують сучасні варіанти з активним киснем. Це дозволяє видалити навіть найскладніші забруднення, не пошкоджуючи структуру тканини.
Другий спосіб – народні засоби
Якщо ви не хочете кип’ятити, а відбілювачів під рукою немає, можна спробувати інші варіанти. Те, що прийнято називати “народними засобами”, є практично в кожному домі.
Гірчичний порошок
На кожні 1/2 л гарячої води береться 1 столова ложка. Визначте необхідний об’єм, засипте гірчицю та ретельно розмішайте. У цьому розчині рушники замочують, а потім перуть. При сильних плямах можна розвести гірчицю до консистенції кашки, нанести її на плями і залишити на 2-3 години, а потім випрати.
Сода
Екологічно чистий варіант, універсальний очищувальний засіб, якому довіряють майже всі господині. Пропорції розведення – 1 повна ст. ложка на 1 л води. Содою можна прати не лише білі рушники, вона не псує малюнок і текстуру кольорових та дорогих речей.
Харчова сіль
У цьому випадку головне – замочування, а не прання. Розведіть міцний розчин: 1 ст. ложка з гіркою на 1 л води. Залиште рушники на 10-12 годин, а потім виперіть. Вони стануть білосніжними.
Рослинна олія
Вона розм’якшує забруднення, що допомагає їх якісно відіпрати. Дочекайтеся, поки вода закипить, а потім по черзі додайте: олію, звичайний порошок і соду у пропорції 5:1:1. Замочіть рушники на ніч. Вранці від плям не залишиться й сліду.
Нашатирний спирт
Розведіть 1 ст. ложку на 3 літри води, прати можна одразу. Єдина умова – ретельне багаторазове полоскання без використання додаткових засобів.
Перекис водню
Досвідчені господині знають, що цей засіб має потужний відбілюючий ефект. Його розводять водою і наносять на 10-15 хвилин на пляму. Застосування можливе тільки на білих рушниках.
Оцет
Особливо дієвий засіб, якщо плями вже дуже засохли. Розводити його не потрібно, кожне забруднення просочується оцтом, а потім рушники ретельно полощуть.