Свійських тварин важко назвати домашніми улюбленцями, але кожен їхній власник без сумнівів дуже любить їх та намагається створити для них безпечні й комфортні умови. Особливо актуальним це питання стає восени, коли “на носі” зима та настає час готуватись до різкого зменшення температури. Аби кури продовжували нести яйця та радувати вас, потрібно подбати про утеплення їхньої домівки.
Як утеплити курятник на зиму
Перше, про що потрібно подбати – утеплення стін. Для цього експерти радять використовувати фанеру, під яку треба підкласти шар ізолюючого матеріалу, як от, наприклад, скловату або звичайну вату. Така конструкція буде ефективно утримувати в приміщенні тепло, а влітку – прохолоду. Саме тому таке утеплення є універсальним, адже влітку не потрібно виконувати демонтаж.
Підлога – наступне джерело холоду для свійських тварин, особливо якщо замислитись про їхні ніжні лапки. Для утеплення підлоги в курятнику найлегше використовувати сіно. Головне, аби органічний матеріал, який ви для цього використовуєте, був абсолютно сухим. У ньому не має завестись хвороб і шкідників у процесі зимівлі, аби ви власними руками не нашкодили своїм тваринам.
Коли стіни й підлога утеплені, час подбати про щілини, з яких у курятник може “прийти” холод. Мова йде про утеплення дверей та вікон. Для того, аби захистити тварин від протягів важливо не просто знайти щілини, з яких дує холодне повітря, але й позбутись від них. Для цього використовуйте стару вату, ганчірки та будь-які речі, які можуть ізолювати потік холодного повітря.