“Доларове дерево” здатне прикрасити будь-який інтер’єр. Причому незалежно від пори року! Заміокулькас може радувати буйним ростом навіть у найпохмуріші місяці. І секрет не в дорогих магазинних добривах, а в простих домашніх хитрощах, які чудово знають досвідчені квітникарі.
Багато хто скаржиться, що взимку заміокулькас завмирає, скидає листя і виглядає геть мляво. Це не дивно, бо рослині бракує сонця, тепла та поживних речовин. Але є перевірений спосіб підживлення, який допоможе заміокулькасу набратися сил. Річ у тім, що ця рослина обожнює азот, який стимулює ріст нових пагонів.
Найпростіший спосіб забезпечити рослину азотом приготувати зелений чай або каву. Тобто ви можете поєднати приємне з корисним. Використану чайну заварку чи кавову гущу змішайте з компостом або додайте в ґрунт, де росте заміокулькас. Це забезпечить квітку азотом.
Багато його є також у дріжджах. Тому наші бабусі обожнювали таку підгодівлю! Треба взяти 1 чайну ложку сухих дріжджів, 1 столову ложку цукру, змішати їх у літрі теплої води та лишити настоюватися на годину. Поливати заміокулькас цим розчином можна не частіше, ніж двічі на місяць. І лийте дуже помірно, щоб не пошкодити корені.
Влітку не забувайте сушити корисні трави з власної ділянки. Кропива та кульбаба — природні джерела азоту. Зробивши настій з них, можна підживити всі рослини у домі. Також підійде для цього вода після варіння бобових або промивання круп (рис, гречка тощо).
Якщо хочете підготувати заміокулькас не лише азотом, а й іншими мікроелементами, то для цього можна взяти бананову шкірку. Вона містить дуже багато калію та фосфору, які потрібні корінню. А ось яєчна шкарлупа забезпечить рослину кальцієм.
Звичайно, можна й просто купити азотні добрива в магазині. Якщо ви не хочете самостійно возитися з органікою, то такий варіант зручніший та ефективніший. Але оскільки органічні відходи безплатні, то чимало господинь надають перевагу саме їм.