Народні прикмети виникали довгими роками. Наші предки мали чудову звичку – спостерігати за всім, що відбувається навколо них. Вони записували та запам’ятовували різні природні прояви, а потім робили висновки та розбирались, до чого вони призводять. Склалось чимало народних прикмет та повір’їв і щодо погоди. Наприклад, за листям можна було дізнатись, яка буде зима.
Народні прикмети про зиму
Наші пращури були впевнені, що багато листя на деревах у листопаді – прикмета не з найкращих. Якщо все листя з дерев не встигло впасти до кінця місяця, який на цю честь і називається, то попереду на людей чекає довга та дуже холодна зима. Не варто чекати відлиги до самої весни, а з осені слід почати готуватись до тривалих морозів, хуртовин і снігопадів.
Разом із тим, існують зимові прикмети, які можуть підказати, яка погода буде стояти на вулиці, коли настане весна:
- Якщо на початку зими було багато снігу, то й майбутнє літо почнеться з тривалих дощів;
- Якщо у Місяця в зимову ніч червонуватий відтінок, то наступного дня варто чекати сніг;
- Якщо найсильніші морози за всю зиму припали на свято Водохреще, то майбутній фермерський сезон буде врожайним і щедрим;
- Якщо вночі чи з самого ранку на вулиці легесенький вітер, а разом із ним – сніг, то вже до вечора на вулиці буде ясна та сонячна погода.
Наші пращури не просто так збирали інформацію про те, як спрогнозувати майбутнє. Від цього залежало те, наскільки просто буде підготуватись до випробувань кліматом, а також – чи вдасться виростити достатньо їжі для себе та родини.