Орхідеї, попри свою примхливу репутацію, можуть дивувати своїх власників розкішним цвітінням навіть у найсуворіші зимові дні. Ця ніжна красуня здатна дивувати тоді, коли за вікном панують холодні дні. Секрет — у магії правильного догляду, а точніше, у вмінні розгадувати “мову” її листя.
Зелена маса рослин — це їх голос, який тихо шепоче про свої потреби. Коли рослини не вистачає магнію, старе листячко починає змінювати колір, набуваючи червонувато-бурих або темно-жовтих відтінків. Також може бути й інша сторона медалі: зелений пігмент може і не змінюватися, а ось сам листок починає скручуватися. Це також вірна ознака дефіциту цього мікроелементу.

Азот також грає величезну роль у житті квітки.. Якщо ваша орхідея стала млявою, а нижнє листя втратило свій колір, знайте: їй бракує азоту. Рослина ніби застигла в очікуванні допомоги. Нові квітконоси не “лізуть”, а ті, що вже заквітли, починають чахнути.
Що ж може стати чарівним зіллям для вашої улюблениці? Здивуєтеся, але це кава. Так, саме звичайна макуха може повернути орхідеї життя. Проте є нюанс: свіжу — не беремо, адже вона надто “кисла” для квітки, тому слід використовувати вже заварену або з-під кавомашини. Останній варіант — найоптимальніший.

Спершу гущину варто підсушити на сковороді, а далі розбавити водою у пропорції 4 ложки кави на 2 літри води. Поливаємо коріння та можна обприскувати по листу. Таку процедуру потрібно робити не частіше одного разу на 14 днів. Навіть запущені квіти поливаємо за такою схемою.