Щороку ми з нетерпінням чекаємо на мить, коли у дім входить справжнє свято — пахуча зелена ялинка. Та часто буває так, що вже за пару днів до Нового року дерево починає осипатися. Як же ж не дати її красі згаснути.
Перше, що потрібно пам’ятати: дерево не можна одразу ставити у кімнату та починати розпушувати. Занести ялинку з морозу і ставити її коло батареї — не можна. Щоб цього уникнути, залиште її у прохолодному місці, наприклад, на заскленому балконі чи у коридорі. Зріз стовбура варто обгорнути мокрою рядниною, яка дасть дереву вологу. Хай ялинка відпочине кілька годин і лише тоді займе своє місце на підставці.
Розташування — це важливий вибір. Ставте дерево подалі від батарей, обігрівачів і телевізорів. Тепло прискорює процес висихання, і голки почнуть обсипатися раніше. Виберіть прохолодний куточок кімнати, де ялинка зможе “дихати”.
Хоча б 2 рази на тиждень обприскуйте свою новорічну красуню водою — це імітує природну вологу. Але тут важливо не перестаратися: зволоження має бути помірним. Ще один секрет — після того, як принесли дерево додому, зробіть свіжий зріз стовбура довжиною 2–3 сантиметри. Це дозволить ялинці краще вбирати воду.
Ідеально для дерева — поставити його у відро з водою або вологим піском. Якщо обираєте останній, він має бути чистим і природним, найкраще — зібраним у лісі. Наповніть відро на три чверті і вставте ялинку так, щоб стовбур не торкався дна. Щодня додавайте свіжу воду, яка має бути відстояною. Якщо вам зручніше використовувати тканину, обгорніть нею зріз стовбура і стежте, щоб вона завжди залишалася вологою.