Пеларгонія, як стара добра подружка: не показує свої капризи та намагається потішити приємним сюрпризом у вигляді бутона. І здавалося все добре: регулярний полив, сонечко помірно світить, а пуп’янків все одно немає. Означає це 1 — недостатня кількість поживних речовин.
Розчин дріжджів — це справжнє диво для рослин. Дріжджі містять безліч мікроелементів, які активно стимулюють краще засвоєння органічних сполук, як у ґрунті, так і в самій рослині. Завдяки цьому поліпшується структура ґрунту, а ваші зелені улюблениці отримують більше поживних речовин. Водночас підвищується їхній імунітет до хвороб і шкідників, покращується розвиток кореневої системи, що в сукупності забезпечує активне зростання та рясне цвітіння.
Приготування цього підживлення не займе багато часу. Для цього беремо 100 г сухих дріжджів і розчиняємо їх у чотирьох склянках теплої води. Потім ретельно перемішуємо суміш, чекаємо, поки вона охолоне до кімнатної температури, і поливаємо квіти. Цього достатньо, щоб стимулювати активне зростання рослини.
Поливати герань розчином таким добривом найкраще один раз навесні, потім ще раз влітку і восени.
Але я не зупиняюся лише на дріжджах. Для ще більшого ефекту інколи підгодовую свої рослини розчином цукру. І ви будете здивовані, але герань обожнює таке частування. Цукор стимулює її ріст, сприяє гарному цвітінню і значно подовжує його тривалість. Це підживлення особливо корисне в зимовий період, коли рослинам не вистачає світла і енергії. Але й навесні герань з вдячністю приймає таку порцію солодощів.
Щоб приготувати цукровий розчин, я розчиняю кілька столових ложок цукру в чотирьох склянках води. Потім акуратно поливаю свою герань, звертаючи увагу, щоб ґрунт не був перенасичений вологою, адже це може спричинити утворення гнилі чи плісняви. Підгодовувати рослину таким розчином можна раз на місяць — цього цілком достатньо, щоб підтримати її здоров’я та красу.