Дрова у пічці для опалення перегорають доволі швидко, але є народний спосіб заощадити до 50% свого “палива”. Знадобляться наступні матеріали:
- Металева товстостінна труба діаметром 76 мм;
- Невеликий лист металу;
- Гайка М12;
- Болт М12;
- Сталевий куточок 10х10 мм – 20 см.
Як зекономити на опаленні
Автор лайфхаку використовує трубу діаметром 76 міліметрів. Її потрібно обрізати під розмір стандартного поліна. Якщо камера у вашій печі висока, то використовуйте трубу більшого діаметра. Вирізаємо з листа 2 кола діаметром труби та герметично заварюємо по торцях.
Після цього ріжте сталевий куточок, аби одержати 10-сантиметрові відрізки. Приваріть їх до труби по краях та отримаєте ніжку, на яких стоятиме “вічне поліно”.
За допомогою свердла 12-мм зробіть отвір зверху труби. Прикладіть до нього гайку, а потім приваріть. Має вийти горловина. У неї можна прикрутити болт, аби зробити кришку. До його головки приваріть прутик, аби болт можна було викручувати без ключа. По всьому периметру зробіть ряд отворів свердлом 3-мм на відстані у 4 см один від одного.
Метал потрібно використовувати товстий, аби не прогоряв. Отворів повинно бути багато, але не потрібно використовувати тонкі свердла до 2 мм, адже це небезпечно. Якщо при випробуванні поліно буде свистіти, то причина – сильний тиск при виході пари. У такому разі отворів не вистачає, тому потрібно витягнути поліно та додати дірок для того, аби парі було куди виходити.
Як користуватись цим “вічним поліном”? Викрутіть кришку, повністю заповніть трубу водою та закрутіть болт. Краще заправляти трубу окропом, аби не чекати на початок процесу. Поставте конструкцію на дно печі, по боках закладіть звичайними дровами. Розпаліть вогонь та щільно закрийте пічку. Таке поліно ідеально підійде для звичайних буржуйок з прямим димарем.