Тепер – офіційно: вчені провели ґрунтовне дослідження та пояснили, чи стає мед небезпечним у гарячому чаї

Багато людей протягом усього свого свідомого життя вважають, що пити гарячий чай із медом не можна. Розповідаємо, чи так це насправді та як правильно їсти цей продукт.

Серед великої кількості людей і досі залишається популярною думка про те, що додавати мед у гарячий чай категорично не можна. Річ у тім, що він під час нагрівання стає небезпечним для здоров’я людини. Втім, науковці та експерти у сфері харчування з цією поширеною думкою не погоджуються. Розповідаємо, що думають знавці та чи можна насправді додавати мед у щойно заварений чай.

Чи можна пити гарячий чай із медом

Отже, питання про те, чи можна додавати мед у гарячий чай, залишається актуальним протягом довгих років. Під час нагрівання мед не перетворюється на отруту, як це говорять міфи. Свій початок таке твердження бере з давніх аюрведичних трактатів. У них йшла мова про те, що за умови нагрівання меду до температури більш як 40 градусів, продукт стає токсичним.

Експерти розповіли, наскільки безпечно для людського здоров'я пити гарячий чай із медом
Експерти розповіли, наскільки безпечно для людського здоров’я пити гарячий чай із медом

Ба більше, 2010 року на території Індії вчені оприлюднили результати дослідження на щурах. Як вдалось встановити, під час нагрівання меду в продукті починає утворюватись гідроксиметилфурфурол. Ця речовина є канцерогеном. Втім, аби вона стала небезпечною для людини, а не для щура, концентрація має бути у багато разів вищою, ніж вона є насправді.

Експерти розповіли, наскільки безпечно для людського здоров'я пити гарячий чай із медом
Експерти розповіли, наскільки безпечно для людського здоров’я пити гарячий чай із медом

У кондитерських виробах, джемах і варенні, до слова, рівень цього самого канцерогену набагато вищий. Крім того, існує міф, що в результаті термічної обробки мед втрачає свої корисні властивості. Твердження правдиве, але тільки частково. Антиоксиданти та ферменти, які містяться у меді, дійсно не люблять теплоту. Втім, на антимікробні речовини нагрівання діє добре.

Популярне

Подібні новини