Дорого, складно і ненадійно: тесть з села навчив – 3 види фундаменту, на яких не можна будувати будинок

Забудовники зазвичай використовують для будівництва заміських будинків різні види фундаментів. Розповідаємо про три з них, які відрізняються складністю, високою вартістю та ненадійністю.

3 види фундаментів, які краще не використовувати для будівництва житлового будинку

Стрічковий фундамент глибокого закладання

Цілісність стрічкового фундаменту глибокого закладання із заливкою бетону в траншею безпосередньо залежить від сипучості ґрунту. Його стінки часто бувають нестійкими й обсипаються під час укладання бетону. У результаті фундамент може вийти нерівномірним за несучою здатністю, що призводить до утворення тріщин, зміщень, деформацій.

Стрічковий фундамент глибокого закладання з армуванням набагато надійніший. Однак він відрізняється особливо високою вартістю.

Обсяг бетону, арматури, опалубки та робіт із його зведення в два рази більший, ніж у стандартного фундаменту для малоповерхового будівництва.

ФБС-блоки

Фундамент із ФБС-блоків також має багато мінусів. Це необхідність використання спеціальної техніки, висока вартість матеріалів і робіт, особливі вимоги до ґрунту (підходить тільки сухий піщаний ґрунт), необхідність теплоізоляції та наявність швів.

Експерти назвали 3 види фундаменту, на яких не можна будувати будинок
Експерти назвали 3 види фундаменту, на яких не можна будувати будинок

Якщо ви виконали фундамент із ФБС-блоків навіть із мінімальними порушеннями технологічних процесів – це як ставка на невідомий результат, так само як і з заливкою бетону в ґрунт. Він може піти в землю.

УШП – утеплена шведська плита

На сьогодні УШП є трендом у заміському будівництві. Проте й тут є багато “але”. По-перше, існують допуски для фундаменту (недопустимі перепади висоти більше ніж 25-30 см). По-друге, такий фундамент потрібно “доливати, вирівнювати та шліфувати”.

Ціна помилки дуже висока. По суті, ви закладаєте в несучу конструкцію бетону – найважливішу частину вашого будинку – бомбу сповільненої дії. Адже будь-який недолік у майбутньому виправити вже неможливо.

Отже, висновок надзвичайно простий: при виборі фундаменту, орієнтуючись на особливості ґрунту та бюджет, слід скласти якісний проєкт. Ніколи не використовуйте будь-які приклади з Інтернету без попередньої консультації зі спеціалістом.

Популярне

Подібні новини