Домашня птиця — це дуже вигідно, якщо правильно нею займатися. По-перше, ви регулярно матимете свіжі яйця. За правильного догляду птахи гарно нестимуться навіть взимку. По-друге, у вас є можливість отримувати якісне та смачне м’ясо. Достатньо один раз спробувати бульйони чи страви саме з ним, щоб зрозуміти, наскільки магазинне (навіть найякісніше) поступається домашньому. Але птахівництво дуже залежить від правильного годування.
Звісно, якщо окрім птахівництва ви не займаєтеся нічим, то немає проблеми в тому, щоб вчасно погодувати птицю. Але коли вдома ще купа справ, то про це можна легко забутися. Тож як спростити собі цю задачу? Чудове рішення вже давно придумали — годівниця бункерного типу. Їх можна купити майже в будь-якому господарському магазині. Проте це додаткові витрати, та й об’єм у цих годівниць зазвичай невеликий. То чому не зробити їх самостійно?
Для цього вам знадобиться мінімум матеріалів. Головним елементом конструкції є бочка. Підійде будь-яка, але з пластиковою працювати зручніше. Бажано, щоб біля дна бочка була трішки звужена. Знизу в бочці треба вирізати овальні отвори по колу. Вони мають впиратися в самісіньке дно. Саме з них висипатиметься корм. Кришка зверху дозволить ізолювати корм всередині від птахів і сміття та дозволить зручно наповнювати годівницю за потреби.
Бочку потрібно поставити на якийсь піддон з бортами. Висота борту та самого піддона над землею мають бути такими, щоб нічого не висипалося, не розліталося по хліву або подвір’ю, але птиця могла зручно їсти. Уже цього достатньо, щоб годівниця працювала. Але оскільки кури та індики можуть на неї застрибувати, то коли корму в бочці мало, вони її легко перекинуть. Тож додатково варто зробити підпірки для бочки, щоб вона не падала.
Ідеальним рішенням буде дерев’яна обв’язка, для якої можна взяти будь-які непотрібні бруски та дошки. Варто робити її так, щоб бочка звідти могла легко витягуватися, але перекинути її було неможливо навіть за сильного бажання. А для того, щоб з годівниці висипався весь корм, на дно бочки необхідно поставити конус верхівкою доверху. В іншому випадку, коли корм закінчуватиметься, то трішки його залишатиметься на дні посередині.