Цей борщик, справжній подарунок для тих, хто слідкує за фігурою або просто хоче влаштувати собі розвантажувальний день, ну або ж просто більш легку варіацію класичного борщу. А ще він зберігає увесь аромат класичного борщу, хоча й без м’яса, цікаво? Тоді ми ділимося рецептом, почнемо зі складових.

Інгредієнти:
- 2–3 середніх буряки
- 2 картоплини
- 1 морква
- 1 цибулина
- 1/4 капустини (білокачанної)
- 1 болгарський перець (за бажанням)
- 2 зубчики часнику
- 2 ст. ложки томатної пасти або 1 тертий помідор
- Лавровий лист, сіль, перець, зелень – за смаком
- Олія для смаження
- Лимонний сік або яблучний оцет – для балансу смаку
Як готувати:
Буряк натираємо на тертці (можна крупно, щоб не розварився) й тушкуємо на сковорідці з ложкою олії, томатною пастою та дрібкою лимонного соку, щоб колір був насичений, а не буро-коричневий, а от на іншій сковорідці обсмажуємо моркву й цибулю, нарізану кубиками або півкільцями, як кому подобається.
У киплячу воду або овочевий бульйон (якщо маєш) закидаємо картоплю, через 5 хвилин додаємо капусту, потім моркву з цибулею, і в останню чергу, буряк. Даємо борщу покипіти ще хвилин 15, додаємо спеції, лавровий лист і вичавлений часничок. Наприкінці кидаємо зелень і даємо настоятися хоча б півгодини під кришкою.

Без м’яса борщ виходить менше жирний й калорійний, але з овочів виварюється багато корисного, вітаміни групи B, C, антиоксиданти.
Буряк є джерелом заліза та природний детокс, капуста – це клітковина для травлення, а часник – це природний імуномодулятор. Кайф в тому, що такий борщ можна їсти навіть на ніч! Не перевантажує організм, не залишає важкості.
Наваристості борщу додає правильно підсмажений буряк і те, що всі овочі йдуть поступово. І, звісно, настоювання, от тоді смак розкривається на повну, а ще, ложка сметанки, якщо не на дієті. Спробуй хоча б раз приготувати борщ без м’яса і він точно стане твоїм фаворитом на весну. Легкий, ароматний, барвистий і такий домашній.