Вареники — це одна з найбільш українських страв. Тож більшість кухарів впевнені, що їх треба вміти готувати навіть людям, які з кулінарією у кращому випадку “на Ви”. У першу чергу це стосується тіста. Звісно, значна частина смаку залежить від начинки. Але вона не допоможе, якщо тісто розповзеться у каструлі чи буде тугим.
Правильно зроблене тісто повинно бути “слухняним”, не рватись під руками, не розвалюватися під час варіння та бути м’яким після приготування. І за цим рецептом воно виходить саме таким. Починається все з 500 г борошна. Його треба змішати з чайною ложкою солі, яйцем, 2 столовими ложками олії та 200 мл теплої води. Під час замішування маса буде трішки липнути на початку, але потім стане гладенькою. Більше борошна підсипати не потрібно.

Готове тісто залиште відпочивати на 15 хвилин під плівкою. Після цього вимісіть його ще раз та знову залиште на 10 хвилин. Це все не зайва трата часу, бо завдяки таким паузам та додатковому вимішуванню тісто стане ідеальним: буде еластичним, не липнутиме, не рватиметься при ліпленні та триматиме форму під час приготування.
Що стосується начинки, то робіть ту, яка вам найбільше смакує. Наприклад, з картоплею або капустою. Причому можна їх поєднувати з іншими інгредієнтами. Спробуйте додавати гриби (особливо лісові), печінку чи м’ясо. Якщо хочеться смачно, але бюджетніше, то обсмажте трішки сала або цибулі. Також можна зробити вишневу начинку. Але класикою для української кухні, звісно ж, є сирна. Особливо класно такі вареники смакують зі сметаною.

В окремій мисці змішайте 600 г кисломолочного сиру з яйцем та дрібкою солі. Якщо хочете солодких вареників, то не треба сіль, а замість неї сипніть 3-4 столові ложки цукру. Бажано, щоб сир не був дуже вологим, тоді вареники буде зручно ліпити. Для формування вареників розкатайте тісто, виріжте кружечки, викладіть в центр по ложці начинки та міцно защипніть краї. Защипніть дійсно добре, бо інакше начинка витікатиме під час варіння.