Цей рецепт повинен мати кожен — грузинський лаваш на своїй кухні: просто, швидко і в кіоск бігти не треба

Цей лаваш не треба шукати на ринку чи вистоювати чергу біля кіоску. Його готують вдома — просто, з тих інгредієнтів, які точно вже є на кухні. А результат — як з пекарні в самому серці Тбілісі.

У нього немає пишних боків і золотистої скоринки. Зате є — м’якість, гнучкість і особливий аромат тепла, що завжди витає біля справжнього хліба. Спробуйте і ви самі зрозумієте, грузинський лаваш — це коли не треба форм, заморської техніки та годин на підйом. Все просто: змішали, замісили, дали відпочити — й у піч. У кожній господині свій секрет і подача. Але головне — бажання відчути аромат свіжого тіста, який розлітається на всю кухню й закликає до столу всіх, хто був поблизу.

Інгредієнти

  • борошно — 1 кг + 50 г за потреби
  • сіль — 1 столова ложка
  • сухі дріжджі — 10 г
  • цукор — 1 столова ложка
  • вода (тепла) — 680 мл
  • олія — 20 мл

Приготування

Перш за все змішайте у великій мисці всі сухі інгредієнти:борошно, сіль, цукор і дріжджі. Далі влийте теплу (!) воду, одразу замісіть м’яке тісто протягом лише 5 хвилин — не довше. Якщо тісто липне — підсипте ще до 50 г борошна.

Після того додайте олію й місіть ще 2 хвилини, щоб тісто стало еластичним і слухняним. Сформуйте з нього кулю, накрийте плівкою та залиште в теплому місці на 1 годину, поки не збільшиться вдвічі.

Тепер формуйте та випікайте — хай дім наповниться ароматом справжнього хліба. Спочатку розкачайте тісто в ковбаску, яку розріжте на 4 рівні частини. Кожну з них знову сформуйте в кулю, накрийте плівкою ще на 15 хвилин.

Грузинські пекарі поділилися рецептом традиційного лаваша

Ну а потім розкачайте у формі ромба або витягнутого овалу — як традиційний лаваш, а тоді покладіть виріб на деко з пергаментом та випікайте у попередньо розігрітій духовці при 250°C протягом 10 хвилин. Як цей час сплине й щойно вийміть — змастіть водичкою, особливо бортики, щоб були м’які.

Подавайте теплим — і більше ніхто не захоче магазинного лаваша.Такий хлібчик не лише до м’яса, шашлику чи хумусу. Він — самодостатній. Скручуйте в рулет, наповнюйте сиром, зеленню або просто тягніть шматок руками — так, як робили це в горах.

Популярне