Кажуть, що саме так готують на Полтавщині свої улюблені вареники. Та нині класика отримала нове обличчя — замість традиційної вишні в хід ідуть стиглі, сонячні абрикоси.
Інгредієнти
Для тіста:
- 500 г просіяного борошна
- 1 жовток
- 0,5 чайної ложки соди
- 1 столова ложка олії
- 300 мл кислого молока
- 10 г свіжих дріжджів
- 1 столова ложка цукру
- 0,5 чайної ложки солі
Начинка:
- 600 г стиглих абрикосів
- 100 г цукру
- 1 столова ложка кукурудзяного крохмалю
Приготування
Спочатку підготуйте опару. Для цього у мисці розчиніть дріжджі у теплому кислому молоці. Додайте цукор, сіль і жовток. Добре перемішайте, накрийте рушником і дайте постояти 15–20 хвилин у теплому місці, щоб дріжджі ожили.
Далі замісіть тісто: додайте до опари олію, соду та поступово всипайте просіяне борошно. В результаті воно має трохи липнути до рук, але бути податливим і пухким. Накрийте й дайте йому “відпочити” 40–60 хвилин — за цей час тісто стане ще ніжнішим.
У цей час приготуйте начинку. Абрикоси помийте, витріть насухо. Видаліть кісточки, а м’якуш наріжте дуже дрібними кубиками. У мисці змішайте крохмаль із цукром — це збере зайвий сік, аби вареники не розкисли.
Після того як час сплине, посипте поверхню стола борошном й розкачайте тісто в тонкий пласт завтовшки приблизно 3 мм. Наріжте кружечки за допомогою склянки або форми.
А тепер настав момент сформувати вареники. На кожен кружечок покладіть 0,5 чайної ложки суміші цукру з крохмалем і 1 чайну ложку абрикосової начинки. Заліплюйте вареники дуже ретельно, бо соковита начинка може спробувати втекти.
Для їхнього приготування вистеліть пароварку або друшляк змоченою марлею, викладіть вареники на відстані одне від одного. Готуйте під кришкою 7 хвилин.

Слідкуйте, щоб пар не був надто агресивним — нехай готує ніжно. Гарячі вареники подавайте зі сметаною, медом або вершковим маслом.