Буває, що котлети після доби в холодильнику стають сухими, навіть якщо спочатку вони були дуже соковитими і смачними. Це відбувається тому, що м’ясо при охолодженні втрачає частину вологи, а звичні способи на кшталт хліба в молоці чи перекрученого жиру не завжди допомагають.

Господині знайшли цікавий вихід з цієї ситуації, почавши додати у фарш кефір або айран. Завдяки цьому котлети залишаються м’якими і соковитими навіть на 3-4 день. Річ у тім, що кефір розм’якшує білки та утримує рідину всередині фаршу, тому котлети не “ссихаються”.
Інгредієнти:
- 300 г свинного фаршу
- 100 мл кефіру або айрану
- 1 ст. ложка манки
- 1 цибулина
- 1 яйце
- Сіль, спеції за смаком
Приготування:
Манку залийте кефіром і дайте набрякнути 10-15 хвилин. Цибулю натріть на дрібній тертці, додайте у фарш разом із яйцем, сіллю та спеціями. Всю масу ретельно перемішайте, і якщо фарш трошки сухуватий, долийте ще кефіру.

Розітріть в руках трохи олії, сформуйте котлети та обсмажуйте до румʼяної скоринки або запікайте в духовці при 180 градусах приблизно 25 хвилин. Якщо замість манки хочете взяти хліб, поріжте 2-3 скибки, замочіть у кефірі та потім змішайте з фаршем.

За бажання можна додати натерті гриби чи кабачок, це також дасть додаткову соковитість. На кожні додаткові 300 г фаршу доливайте ще 100-120 мл кефіру, щоб котлети були соковитими.