Чи знали ви, що капуста та картопля є найпоширенішими плодами, які споживають люди. Їх смажать, відварюють, додають у різні страви як другорядні інгредієнти та вигадують неймовірну кількість цікавих рецептів. Проте, одна з найулюбленіших страв чи не всіх українців – це квашена капуста. Крім свого неймовірного смаку, ця страва ще й дуже корисна.
Аби зрозуміти, чому квашена капуста є такою корисною для людей, варто вивчити її склад. Так, у процесі “бродіння” у страві з’являються наступні корисні вітаміни А, С, Е, Н, К, РР, U, групи В, мікро- і макроелементи.
Також у її складі є клітковина, біофлавоноїди, пектини, крохмаль, білок, органічні кислоти. За вмістом вітаміну С квашена капуста перевершує навіть лимони. Достатньо щодня з’їдати всього 100 грамів страви, аби забезпечити організм добовою дозою усіх необхідних вітамінів. Кулінари поділились ідеальним рецептом смачної та соковитої капусти.
Інгредієнти:
- 1,5 кілограма капусти;
- 250 грамів моркви;
- 1 літр води;
- 1 столова ложка солі;
- Чорний перець горошком;
- Сушений лавровий лист;
- Секретний інгредієнт – 1 столова ложка меду.
Спосіб приготування:
Зніміть верхні листочки з капусти, обережно обмийте їх та нашинкуйте тоненькими смужками. У кожних господаря та господарки різні вподобання щодо товщини нарізаної квашеної капусти – робіть так, як подобається більше саме вам. Очистьте та поріжте моркву, а потім – натріть на крупній тертці та з’єднайте з капустою, добре перемішайте.
У каструлі доведіть воду до кипіння, розчиніть у ній столову ложку солі та дайте їй трішки охолонути. Потім потрібно додати до води ложку меду та дуже добре розмішати, аби він повністю розчинився у воді. Перекладіть у банку капусту й “затрамбуйте” майбутню страву. Прокладіть з усіх боків лавровий лист і чорний перець, а потім – залийте розсіл.
Накрийте банки кришками, але повністю не закривайте (або у силіконових кришках пробийте отвори), аби газам, які виділяються в процесі, було куди виходити. Капусту залиште готуватись на три дні. Щодня “штрикайте” свою страву паличкою до самого дня, аби випустити гази. Через три дні страва готова до споживання.