Візьміть собі за правило – на накривайте сковорідку при смаженні будь-якої дрібної риби, але ж ви, певно, подумаєте, що тоді вся кухня буде в олії? Але ні. Є чудовий лайфхак, який полегшує життя господиням.
Рецепт смаженої мойви без бризок олії
На 4 порції візьміть 900 грамів свіжомороженої мойви або іншої дрібної риби, 7-8 столових ложок панірувальних сухарів, сіль та чорний перець за смаком і рослинну олію для смаження.
Спершу розморозьте рибку, найкраще робити це заздалегідь, щоб вона поступово відтанула. Потім промийте її, присоліть та приперчіть, обваляйте в панірувальних сухарях.
Візьміть пергамент для випікання та відріжте лист розміром з деко. Зімніть його, щоб працювати з ним стало зручніше. Половину листа постеліть на сковороду та налийте 2-3 столові ложки олії. Обвалену в сухарях рибку (половину порції) викладіть на дно сковороди. Можна робити це одразу на двох сковорідках, щоб прискорити процес.
Другою половиною листа пергамента закрийте мойву, підгорніть краєчки і поставте на сильний вогонь. Кришку не закривайте, смажте близько 5-7 хвилин. Слідкуйте за дном пергаменту – як тільки побачите коричневий колір, розгорніть “мішечок”, накрийте сковорідку кришкою і переверніть вміст посудини на кришку, так пергамент з рибою опиниться на кришці.
Потім з кришки перемістіть рибу в пергаменті знову на сковороду, але іншою стороною, і знову загорніть краєчки. Доготуйте страву ще протягом близько 4-5 хвилин.
Гарячу смажену мойву прямо на папері перекладіть на велику тарілку, посипте свіжою зеленню і одразу подавайте до столу. Вона виходить соковита, ніжна та неймовірно смачна.
Таким способом мойва добре підрум’яниться, а за рахунок сухарів вона не прилипне до паперу та одна до одної. Завдяки пергаменту рибу не треба перевертати по 1 штуці, бризки під час смаження не розлітаються на всі боки, і навіть сковорода залишається чистою.