Кількість та вага компонентів у рецепті вказані приблизно на одну літрову або дві півлітрові скляні банки. Щоб заготівля зберігалася довше, краще поміщати її у літрові ємності. Для заготівлі використовують добре промите капустяне листя здорового вигляду і без ознак псування.
Інгредієнти:
- вода – 500 мл;
- листя капусти – 10 шт.;
- морква – 3-5 шт.;
- часник – 3-4 зубчики;
- петрушка, любисток або листова селера – 1 пучок;
- цукор – 2 ст. л.;
- оцет 9%-вий – 2 ст. л.;
- сіль – 1 ст. л.;
- рослинна олія – 1 ст. л.;
- лавровий лист – за смаком;
- чорний перець горошком – за смаком;
- суміш перців – за смаком;
- окріп – для бланшування листя.
Приготування:
У ківші закип’ятіть невелику кількість води та встановіть під ємністю повільний вогонь.
По черзі опустіть кожний капустяний лист в окріп на 1-2 хвилини. Потім дістаньте та остудіть.
Поки листя остигає, очистіть моркву та часник. Моркву промийте і натріть на крупній або середній тертці, часник пропустіть через прес. Петрушку, любисток або листову селеру промийте, струсіть з пучка залишки води і дрібно наріжте. Перемішайте начинку, додавши туди суміш перців.
Обережно зріжте у кожного остудженого листа капусти центральну жилку, намагаючись не пошкодити сам лист.
Покладіть капустяний лист на стіл зрізаним місцем униз. Викладіть в центр листа начинку і згорніть лист рулетом, підігнувши краї всередину, як у голубців. Наповніть фаршированим капустяним листям попередньо простерилізовані банки.
Воду для маринаду налийте в ківш чи каструлю. Розігрійте до гарячого стану, додайте всі компоненти маринаду, крім оцту. Добре перемішайте.
Прокип’ятіть рідину при помішуванні, поки цукор та сіль не розчиняться. Потім додайте оцет, знову перемішайте і відразу ж зніміть посуд з вогню. Залийте маринадом банки та накрийте їх кришками.
Стерилізуйте банки із заготівлею в емальованому посуді: півлітрові – 10 хвилин, літрові – 15 хвилин. Потім обережно дістаньте банки та закатайте їх.
Поки заготівля всередині банок повністю не охолоне, залиште їх у перевернутому вигляді, укутавши рушником. Потім поверніть банки у вихідне положення та перенесіть у прохолодне місце для тривалого зберігання.
Такі “голубці” можна подавати до столу як у холодному, так і в гарячому вигляді, попередньо трохи розігрівши їх у мікрохвильовій печі. Як соус до них відмінно підійде сметана.