Зазвичай найкраще підживлення для квітів є найдешевшим. І дуже часто для цього підходять засоби, які лежать у вашій аптечці. Взяти для прикладу той же йод. Здавалося б, яке відношення він має до рослин? Але насправді йод дуже корисний для кімнатних квітів. Звісно, якщо правильно його використовувати.
Кількість — ось, що найважливіше при використанні йоду. Візьмете замало — не буде толку. Буде забагато — квіти замість користі отримають шкоду. Запам’ятовуйте, а краще запишіть правильний рецепт: 20 крапель йоду на кожні 7 л води. Якщо у вас мало рослин та стільки засобу не треба, тоді розділіть згідно з пропорціями. Тобто на 3.5 л води вам знадобиться 10 крапель йоду, а на 1.75 л — 5, тобто чверть від базового рецепта.
Варто зауважити, що йод — це не основне та навіть не другорядне підживлення для рослин. Він квітам майже не потрібен, а деякі ростуть взагалі без нього. Але йод допомагає знищити шкідників: бактерії, грибки та різноманітні організми в ґрунті, які можуть пошкоджувати коріння та “збіднювати” ґрунт. А завдяки цьому коренева система рослин зможе краще “харчуватися” тими добривами, які ви будете їй давати.
Якщо говорити про конкретні приклади, то це базовий набір: азот, фосфор, калій. Його треба вносити регулярно, але не занадто часто. Читайте концентрацію та частоту на пакуванні, але стандартне дозування діліть на 2. Йод використовувати можна раз на місяць чи півтора. Частіше не треба, щоб не нашкодити рослинам. Найкраще поливати йодом навесні або влітку, коли рослини активно ростуть, а тому потребують більше добрив. А взимку, коли квіти “сплять”, можна полити йодом тільки раз за сезон, цього буде достатньо.