Зима — дуже важливий час для тих, хто мріє про щедрий врожай наприкінці сезону. Досвідчені городники добре знають, що саме січневі зусилля потім конвертуються у рясні та великі плоди на кущах. А одним з найголовніших факторів у цьому є підживлення розсади. Розберімося, чим це краще робити.
Виявляється, найкращий помічник для розсади — звичайний деревний попіл. Але використовувати його треба з розумом. На літр теплої води візьміть 2 столових ложки попелу, дайте настоятися добу та процідіть. Отримаєте дуже поживний полив для розсади. Щотижня на рослину треба склянку цього настою.
Якщо попелу замало, щоб регулярно поливати ним рослини, то можна приготувати інший настій. Треба взяти пів склянки попелу, столову ложку нітрофоски та чайну ложку марганцівки. Це все треба розвести в 5 літрах води та процідити. Поливати так само потрібно раз на тиждень і розсада стане міцнішою.
А поціновувачі бананів можуть розділити з розсадою свою любов. Звісно, саму м’якоту банана не треба кидати в горщики. Але якщо взяти шкірки від 4-5 бананів, кинути в трилітрову банку, настояти 2 дні, процідити та поливати розсаду, то це буде дуже корисно. Особливо за це вам “віддячать” перці та помідори.
Але поливати потрібно з розумом! Мова не лише про частоту підживлення, а й про звичайний полив. Новачки та навіть городники з досвідом часто припускаються помилки, думаючи, що більше води — не менше води, а тому можна перелити. Насправді перед поливом верхній шар ґрунту має підсохнути, бо надмірна волога призведе до гниття коріння. Саме тому варто подбати про те, щоб ґрунт був добре дренованим, бо якщо випадково наллєте забагато, то зайва вода просто стече вниз та не нашкодить розсаді.
Однак не поливом єдиним! Світло — це ще одна важлива річ. Січневого сонечка розсаді не вистачає, тому без додаткового освітлення не обійтися. Лампи необхідно вмикати вранці та ввечері, збільшуючи світловий день до 12-14 годин. Але не цілодобово, бо рослинам теж потрібен відпочинок.