Нарешті знаю, як прибрати з дерев лишайник: 1 розчин врятував 17 дерев – дякую сусіду по дачі за цей рецепт

Щоб ваші дерева були здорові, важливо подбати про те, щоб на них не було мохів та лишайників. У цьому матеріалі ділимося методом, який прибирає їх на раз-два.

Лишайники та мох на деревах – це далеко не просто естетична проблема, а потенційна загроза для здоров’я всіх ваших рослин. Вони значно погіршують стан кори, знижуючи її здатність до нормального функціонування, а також створюють сприятливе середовище для розвитку інших захворювань. Тому важливо вчасно вжити заходів для їх усунення. Ділимося порадами досвідчених садівників!

Одним з ефективних способів боротьби з лишайниками є механічне видалення. Для цього можна використати металеву щітку. Поступово, обережно, щоб не пошкодити кору дерева, треба очистити стовбур і гілки від лишайників і моху. Цей процес важливо виконувати в період, коли на деревах немає активного росту, щоб мінімізувати стрес для рослин. Краще за все робити це в листопаді.

Садівники розповіли, як прибрати лишайники та мох з дерев
Садівники розповіли, як прибрати лишайники та мох з дерев

Після того як ви видалили лишайники, наступним кроком є обробка дерев спеціальним розчином. Для цього застосовують розчин 5% залізного купоросу, який є однією з найбільш ефективних речовин для боротьби з лишайниками та іншими патогенами на дереві. Купорос не тільки допомагає знищити лишайники, але й має профілактичну дію, запобігаючи їх повторній появі.

Для початку вам потрібно розчинити 500 г купоросу в 10 л води. Це оптимальна концентрація для обробки дерев. Отриманим розчином обприскують очищені ділянки всього стовбура і гілок, при цьому важливо ретельно обробити всі місця, де лишайники були видалені, а також прилеглі частини дерева. Всі “рани” на дереві садівники радять обробити глиною з цементом.

Залізний купорос має і фунгіцидні властивості, тому допомагає не тільки боротися з лишайниками, але й захищати дерево від розвитку грибкових захворювань. Обробку бажано проводити в суху безвітряну погоду, щоб розчин добре “зачепився” в корі і діяв на повну силу. Проводьте таку обробку лише в разі серйозного забруднення дерева лишайниками. Бажаємо успіхів!

Цікаве відео дня!

Як отримувати "плюшки від Всесвіту" за виконану роботу: поради-натхнення

Популярне

Подібні новини