Хочете перетворити свій сад на щось особливе, але не знаєте, з чого почати? Підвісні кашпо — це саме те, що треба! А щоб не морочити собі голову з підбором різних рослин, можна зупинитися на одній, яка точно створить неймовірну красу без зайвих клопотів.
Бакопа є справжньою знахідкою для садівників-початківців. Ця рослина зачаровує виглядом. І не лише купою маленьких квіточок, які красиво спадають донизу, а також своїми дрібними листочками. А найцікавішим є те, що виростити таку красу зможе будь-хто.
Для вирощування бакопи в кашпо варто підготувати хороший ґрунт. Для цього вам знадобиться по 2 частини звичайної садової землі та перегною, а також по 1 частині торфу та піску. Також доречним буде додати подрібнену яєчну шкаралупу або керамзит на дно горщика. Це покращить дренаж та вбереже від перезволоження.
До речі, про вологу. Для бакопи гірше, коли її забагато, ніж коли замало. Тож поливати потрібно регулярно, але без фанатизму. Навесні та восени достатньо 1-2 разів на тиждень. Якщо на вулиці спека, то ґрунт висихатиме швидше, тому поливати потрібно через день, а іноді навіть щодня. В жодному разі не допускайте пересихання землі, бо через це рослина може скинути квіти чи навіть листочки.
Що стосується освітлення, то його має бути достатньо. Бакопа любить сонце, тож можна розміщувати кашпо там, де його багато. Але в жодному разі не варто тримати рослину на спеці. Якщо в такі моменти на рослину потрапляє сонячне проміння, то можна знімати кашпо та відносити у місце, де світла менше. Що стосується напівтіні, то в ній рослина також ростиме, але тоді цвітіння буде менш інтенсивним.
З добривами теж все просто: раз на 2 тижні потрібно звичайне підживлення для квітучих рослин, і бакопа довго радуватиме пишним цвітінням. Якщо помітите, що пагони надто витягнулися, то можна трохи прищипнути. Рослина від цього тільки пишніша стане, бо почнуть активніше рости бокові пагони.