Ніколи не викидайте чайну заварку: 5 способів її застосування на садовій ділянці та при посадці квітів

Використана чайна заварка – це не лише непотрібний продукт, який підлягає утилізації, але й вірний помічник дачника на городі. Ділимося кількома способами застосування заварки на садовій ділянці.

5 способів застосування заварки на садовій ділянці та при посадці квітів

Компост

Чайна заварка – чудовий інгредієнт для компостної купи, яка заздалегідь заготовлюється для роботи на городі. Використана заварка допоможе збагатити компост такими елементами, як калій, кальцій, магній і залізо. Якщо ви хочете додавати в компост заварений чай із пакетиків, то попередньо видаліть самі пакетики, оскільки вони містять синтетичні елементи. Те ж саме стосується й етикеток.

Підживлення

Заварені чайні листки – екологічно чисте добриво, саме тому їх дозволено використовувати на будь-якій фазі росту рослин. Для того щоб скористатися цим підживленням, варто прикопати його в поверхневому шарі ґрунту, орієнтуючись на пристовбурні кола. У міру свого розкладання заварені листки почнуть постачати в ґрунт азот, важливий для розвитку рослин. Досвідчені городники зауважують, що чайна заварка чудово працює в парі із золою.

Альтернатива торфу

Чайна маса в пакетиках цілком здатна скласти гідну конкуренцію торф’яним таблеткам, що підживлюють розсаду і полегшують її пересадку. Щоб отримати таку “таблетку”, необхідно акуратно видалити верх пакета і поверх чаю досипати універсальну ґрунтосуміш. Згодом сіянці можна буде пересаджувати в ґрунт у тих самих чайних пакетиках. Такі пересадки не завдають шкоди крихким корінням рослин.

Садівники розповіли, як з користю використовувати чайну заварку на городі
Садівники розповіли, як з користю використовувати чайну заварку на городі

Покращення складу ґрунту

Експерти зазначають, що для покращення структури ґрунту підходить не пакетований, а саме листовий заварений чай. Завдяки заварці ґрунт стає більш пухким, що дозволяє йому краще пропускати воду та повітря. Особливо ця перевага корисна для вапняних і глинистих ґрунтів. На один квадратний метр рекомендується розподіляти близько пів кілограма продукту.

Мульчування

Використаний чай може застосовуватися як мульча нарівні зі соломою, корою і тирсою. Однак садівникові, який його використовує, дуже важливо враховувати, що використаний чай (особливо солодкий) привертає увагу не лише комах, але й птахів, які живляться цим “солодким нектаром”. Використаний чай цінують вуличні квіти, трояндові кущі, папороті. Для квітів у горщиках перегнилий чай бажано класти верхнім шаром на дренаж.

Популярне

Подібні новини