Зайшла до подруги, а в неї робота кипить. Базилік, селера і не тільки: що можна висадити на розсаду у лютому

Вже незабаром зимова прохолода поступиться місцем ніжному весняному світлу, а значить, настає час, коли дачники можуть сміливо починати посів насіння на розсаду деяких культур.

Отже, лютневі дні стають особливим періодом, коли дачні рослини отримують шанс зародитися в затишку домашньої оранжереї. Але у цей період весняного оживлення слід обирати саме ті рослини, які мають тривалий вегетаційний період і розвиваються повільно. Завдяки своїй природній витривалості вони здатні перенести несприятливі умови і саме тому їх сіянці можна без остраху висаджувати у відкритий ґрунт вже наприкінці квітня або на початку травня.

Базилік, селера та інші трави

Серед найулюбленіших культур, що підходять для лютневої розсади, виділяються базилік і селера. Ці трави відомі своєю стійкістю до ранніх весняних коливань температури. Легкість проростання і витривалість роблять їх незамінними для тих, хто прагне якомога раніше додати до свого столу свіжих прянощів.

Помідори та болгарський перець

Рослини, які можна посіяти на розсаду у лютому

Томати, як відомо, — культовий овоч, що обов’язково має бути в кожному городі. Для розсади в лютому доцільно вибирати сорти з вегетаційним періодом не менше 100 днів, до яких додається ще 6-7 днів на пророщення насіння.

Іншою популярною культурою є болгарський перець. Для його проростання потрібен трішки інший підхід, бо зазвичай перцю потрібно близько 50-65 днів для нормального росту, а також додаткові 10-12 днів на пророщення сухого насіння. Хоча період пророщування можна й скоротити, якщо насіння попередньо замочити у біостимуляторі.

Додатковий простір для розсади

Якщо погодні умови дозволяють, і у вас є можливість скористатися теплицею або парником, то, зрозуміло, розсадний процес набуде ще більшої ефективності оскільки створюється оптимальний мікроклімат для раннього початку вегетації.

Не забувайте й про додаткові заходи захисту – використовуйте фітолампи, мульчу та забезпечуйте стабільність температурного режиму.

Популярне

Подібні новини