Розсада томатів, перцю, огірків та навіть полуниці чудово реагує на йодні підживлення. Варто лише знати, як правильно її застосовувати, щоб отримати розкішний урожай.
Йод для замочування насіння
Замочування насіння у розчині йоду, як стверджують знавці, активізує схожість і захищає майбутні рослини від грибкових хвороб. Тож додайте 1 краплю йоду на 1 літр води, а тоді покладіть у розчин насіння та залиште на 6 годин, після чого промийте його чистою водою та висушіть. Такий простий трюк допоможе отримати дружні сходи та міцні саджанці, які будуть менш вразливими до хвороб.

Підживлення розсади
Коли ж у розсади з’являться перші два справжні листочки, значить настав час її підгодувати. Йод стимулює ріст, зміцнює кореневу систему та захищає від чорної ніжки. Для цього 3 краплі йоду додайте у 3 літри води й поливайте цим під корінь 1 раз на 2 тижні. Таке підживлення особливо важливе для томатів та перцю.
Захист від фітофтори
Фітофтора – справжній ворог городників. Однак є перевірений спосіб запобігти цій напасті – обприскування йодним розчином. Приготувати його так: змішайте у 10 л води 1 літр сироватки, 40 крапель йоду та 1 столову ложку перекису водню. Обприскувати потрібно 1 раз на 10 днів, особливо в період вологої погоди, коли ризик зараження зростає.
Огірки без грибка та борошнистої роси
Розчин для обприскування розсади:
- 3 літри води
- 350 мл молока
- 4 краплі йоду
А от коли огірки вже пересаджені у відкритий ґрунт, обробку слід повторювати кожні 10 днів, змінюючи концентрацію:
- 10 літрів води
- 1 літр молока
- 10 крапель йоду
Полуниця без сірої гнилі
Як використовувати йод для захисту полуниці? Все просто: накапайте 10 крапель йоду у 10 літрів води та поливайте кущі тричі з інтервалом кожні 10 днів. До речі, цей простий спосіб не лише захищає від гнилі, а й покращує смак ягід, роблячи їх ароматнішими.