Саме в лютому варто закладати основу майбутнього сезону. Тому ділимося секретами лютневої підготовки до посадки картоплі, яка допоможе зібрати рекордний врожай.
Вибір сортів. На що звернути увагу
Тут важливо орієнтуватися не лише на смакові уподобання, а й на клімат, стійкість до хвороб і строки дозрівання. За для орієнтира:
- Ранні сорти (50-70 днів) – ідеальні для першого врожаю. Наприклад, “Рів’єра” чи “Аріель”.
- Середньостиглі (80-100 днів) – мають гарний баланс між урожаєм і стійкістю. Серед популярних – “Гала” та “Слов’янка”.
- Пізні сорти (понад 110 днів) – дають великі врожаї, добре зберігаються. Відмінний варіант – “Астерікс”, “Арізона”, “Гранада”, “Рудольф”
Секрет у тому, що варто обирати не один, а кілька сортів, щоб убезпечитися від несподіванок погоди чи хвороб.
Коли і як починати пророщувати
За 1-1,5 місяця до посадки картоплю потрібно дістати з місця зберігання і підготувати до пророщування. Це допоможе їй швидше рушити в ріст і дати кращий урожай. Перед пророщуванням бульби можна обприскати слабким розчином марганцівки або мідного купоросу, щоб знезаразити від можливих хвороб. Розкласти їх треба у дерев’яні або пластикові ящики в один шар. Перші кілька днів вони мають адаптуватися при +12…+15°C, а потім їх можна розмістити у світлому місці при +8…+12°C. А от вже після пророщування важливо правильно зберігати картоплю, щоб вона не втратила сили до моменту висадки. Тут радимо орієнтуватися на наступне:
- Оптимальна температура – від +3 до +5°C.
- Вологість – 85-90% (щоб картопля не пересихала).
- Вентиляція – приміщення має добре провітрюватися, щоб уникнути цвілі. Якщо бульби почали зморщуватися, можна трохи зволожити повітря, поставивши поруч посудину із водою.

У лютому ви можете запастися необхідними добривами та засобами обробки від шкідників й хвороб, а також стимуляторами росту, щоб потім не витрачати час на їхній пошук. А також спокійно розпланувати ділянку з розташуванням грядок на ній.