Серед городників-початківців існує поширений міф, який говорить, що для отримання щедрого врожаю нібито потрібні дорогі магазинні добрива. Насправді існує доступний засіб, який не тільки підвищує якість врожаю, але й ефективно захищає його від хвороб. Цибуля входить до найпопулярніших городніх культур, яку так багато дачників садять у себе на ділянці. Втім, врожай часом розчаровує.
Як виростити велику цибулю
Аби цибулини цієї культури виросли великими, здоровими та зі смарагдовою зеленню, посадкам потрібен уважний і правильний догляд. Починається він із підготовки ґрунту. Деревна зола – це той самий засіб, який часто рятує дачників, які вирощують цибулю. У випадку з такою популярною культурою зола стане не тільки підживленням, але й захистом від кореневої гнилі.

Внесення деревної золи допоможе попередити ріст і розвиток гнильних бактерій біля кореневої системи рослини. Зазвичай її розсипають просто під час підготовки грядок для майбутніх посадок. Візьміть склянку деревної золи на кожен квадратний метр. Потім потрібно перекопати удобрений ґрунт і взятись до посіву рослини.

До слова, багато дачників посипають ділянку золою просто в процесі посіву цибулі. Паралельно потрібно змішувати добриво з ґрунтом. Корисно також замочувати цибулю у зольному розчині – склянка на 10 літрів води. Замочують цибулю на 12 годин, але на довший період її краще не залишати. У результаті врожайність значно збільшується, адже культура стає захищенішою від хвороб і шкідників.