Половина успіху під час вирощування розсади в домашніх умовах полягає в тому, наскільки якісно ви підготували посівний матеріал. За словами досвідчених городників, якщо кинути в ґрунт необроблене насіння, то ви знижуєте кількість потенційного врожаю майже вдвічі. Для захисту рослин від шкідників і хвороб важливо вжити заходів.
Метод пророщування насіння
Насіння потрібно висипати в саморобний марлевий мішечок, а потім замочити на 10-15 хвилин у звичайній горілці, вам вистачить всього лише 100 мілілітрів на стандартну кількість посівного матеріалу. Наступним кроком насіння потрібно промити чистою водою та просушити на паперовому рушнику. Після цього ви можете сіяти його на розсаду.

Але однієї тільки обробки насіння не вистачить. Важливо також підготувати якісний ґрунт. Він повинен мати легку структуру, нормальну вологість та середній рівень кислотності – від 5,5 до 6,5. Якщо в місткості з розсадою починає утворюватись пліснява, то це може вказувати на зайву кислотність субстрату, що стає причиною розвитку патогенної мікрофлори.

У такому випадку важливо використовувати розкислювачі для ґрунту – наприклад, доломітове борошно. Крім того, важливо також попередньо знезаразити субстрат для розсади. Для цього використовуйте народні методи, як от розчин марганцівки, або ж магазинні засоби – наприклад, Фітоспорин.

Також важливо дотримуватись агротехнічних прийомів. Температурний режим має відповідати вимогам вирощуваної рослини, а рівень вологості та освітленості не перевищувати потрібних показників.