Ці 3 рослини більше не саджаю у лютому: тогоріч вони “захиріли” усі разом – не повторюйте моїх помилок

І хоч деякі садівники в лютому активно починають займатися розсадою, існують деякі культури, які не варто садити в останній місяць зими. Розповідаємо, з висадкою яких рослин не потрібно поспішати.

Часто в лютому городники активізуються і починають підготовку до нового сезону. Посадка насіння на розсаду – справа відповідальна та клопітка, тому хочеться почати процес якомога раніше. Та досвідчені городники знають, що є культури, які краще залишити “на потім”, інакше сил та часу буде витрачено більше, ніж користі. Тому розкриваємо всі карти і розповідаємо, про посадку яких культур варто згадати трохи пізніше.

Огірки – одна з найпопулярніших культур, але сіяти їх у лютому не варто. Без достатньої кількості світла рослини витягуються, стебла стають надто тонкими й слабкими. Додаткове освітлення, звісно, може допомогти, але без теплиці та якісної підсвітки рослини все одно зачахнуть після пересадки у відкритий ґрунт. Краще починати цей процес в квітні.

Садівники розповіли, які рослини краще не садити у лютому
Садівники розповіли, які рослини краще не садити у лютому

Чорнобривці також не варто сіяти в лютому. Дехто намагається компенсувати брак світла, вмикаючи фітолампи на цілу добу, але це тільки погіршує ситуацію. Порушуються природні біоритми рослини, і замість рясного цвітіння можна отримати просто високі стебла без закладених квітконосів. Тому радимо почати сіяти чорнобривці в кінці березня або на початку квітня.

Садівники розповіли, які рослини краще не садити у лютому
Садівники розповіли, які рослини краще не садити у лютому

Гарбуз також не варто поспішати сіяти в останній місяць зими. Ця рослина дуже чутлива до пересадки через ніжну кореневу систему. Якщо посадити її занадто рано, до моменту перенесення у відкритий ґрунт стебла сильно розростуться, а після пересадки можуть просто зачахнути через стрес. Починайте процес наприкінці березня.

Висаджуючи рослини в правильний час, можна отримати сильну розсаду, яка легко приживеться та дасть гарний урожай. Завжди вивчайте індивідуальні потреби окремих культур, щоб зробити все правильно і досягти гарних результатів. Читайте поради від редакції сайту “Добрих Новин”, щоб завжди бути обізнаними в області садівництва та городництва!

Популярне

Подібні новини