Багато садівників принципово не використовують на своєму городі хімічні добрива – мінеральні підкормки точно не для них. Натомість дачники використовують на грядці тільки органіку. У такому випадку під ягідні чагарники потрібно вносити деревну золу та кісткове борошно.
Добриво для врожайності смородини
Багатьом відомо, що деревна зола є джерелом кальцію та калію, але фосфору в ній мало. Саме тому потрібно бути обережними. Наприклад, на нейтральному ґрунті не слід вносити багато золи, оскільки вона робить ділянку лужною. А ось смородині подобається слабо-кисла земля.

У процесі внесення золи потрібно враховувати матеріал, з якого вона з’явилась. Зола від спалювання берези містить у своєму складі більше корисних речовин, ніж від спалювання соснових дров. У деревній золі більше кальцію, а вміст калію обмежується 6-10%. У золі, яка залишилась після спалювання соломи чи картопляного бадилля, набагато більше калію, а кальцію мало. Золу вносять по 2 склянки на кожен кущ смородини – закладають її у верхній шар ґрунту.

Для поповнення запасів фосфору потрібно вносити кісткове або рибне борошно. Ви можете використовувати спеціальні комплексні добрива, адже вони не містять жиру, а тому набагато швидше розкладаються в ґрунті. Та насправді дозволяється використовувати і кісткове чи рибне борошно для преміксу для корму худобі.

У кістковому борошні вміст фосфору доволі високий – до 30%. Під кожен кущ потрібно внести не більш як 2 жмені продукту. Кісткове борошно глибоко закладають у ґрунт, а тому вносять його у борозенки чи поверхнево. Але у другому випадку зверху добриво потрібно присипати шаром компосту.