Я п’ю каву зранку, а мій город розквітає вдень: 4 причини використовувати кавову гущу для підживлення рослин

Мабуть, навіть новачки знають, що кавова гуща дуже корисна для саду та городу. Але все ж люблять її далеко не всі рослини. Та й використовувати таку підгодівлю потрібно правильно.

Кавова гуща — це не просто відходи після звичного для мільйонів людей ранкового ритуалу, а справжнє золото для вашого саду. Якщо зазвичай ви викидаєте її в сміття, то втрачаєте дуже багато користі. Виявляється, саме з неї можна приготувати дуже корисне добриво для рослин у вашому саду. Але, звісно, щоб воно було ефективним, треба розібратися у правилах його застосування. Інакше замість підживлення можна нашкодити.

Садівники пояснили, чому кавова гуща корисна для рослин
Садівники пояснили, чому кавова гуща корисна для рослин

Багато людей сприймають каву, як енергетик, який дозволяє прокинутися та повними сил йти щось робити. Але вона так діє не лише на наш організм, але й на рослини. Причина в азоті, який міститься в каві. Коли людина “качає” м’язи, то в її раціоні має бути багато білка. Рослинам же для міцних стебел та гарного листа треба азот. Також кава містить калій. А він покращує імунітет рослин, а разом з цим і їхню стійкість до хвороб.

У першу чергу кавова гуща корисна для рослин, які люблять кислий ґрунт. Серед квітів це азалії та гортензії. З кавовим підживленням також краще ростимуть рододендрони й чорниця. Трояндам також сподобається таке добриво. А крім підгодівлі гуща дасть інші переваги. Наприклад, вона робить ґрунт пухкішим і навіть може проганяти деяких шкідників, як мурахи та слимаки. Але все ж для деяких рослин таке підживлення не підходить.

Садівники пояснили, чому кавова гуща корисна для рослин
Садівники пояснили, чому кавова гуща корисна для рослин

У першу чергу від нього варто відмовитися під час вирощування розсади та інших молодих рослин. Вони чутливі до зміни pH, а гуща все ж збільшує кислотність, причому деколи дуже помітно. Також любителі лужного ґрунту будуть незадоволені кавовим підживленням. Це лаванда, розмарин, сукуленти тощо. Замість того, щоб підживлювати гущею такі рослини напряму, варто додавати каву до компосту, куди вона віддасть всі поживні речовини.

Популярне

Подібні новини