А я ж казала: сусідка почала глузувати з мене через 2 помилки, через які я залишилася без розсади

Якщо поглянути на городництво зі сторони, то здається, що все дуже просто. Але достатньо "пірнути" в тему, як стане помітно, скільки в ній є нюансів. Уже на стадії вирощування розсади їх купа!

Мабуть, навіть для новачків очевидно, що майбутній врожай багато в чому залежить від якості розсади. Якщо вона буде слабкою, то навіть активним доглядом і купою добрив суттєво виправити це неможливо. А тому важливо одразу робити все правильно, щоб потім не думати про те, на якому етапі були допущені помилки.

І одна з основних проблем — вода. Ні, річ не в тім, що розсаду не треба поливати. Просто дехто вважає, що чим більше, тим краще. Але навіть якщо людина не впадає в крайнощі, то може думати, що ліпше трішки перелити, ніж навпаки. І це велика помилка! Якраз трішки недолити води — це краще рішення. Так коріння не загниє, а навпаки почне активно рости у пошуках вологи. А ще надмірна вологість може спричинити появу грибків.

Городники пояснили, які помилки можуть зіпсувати розсаду
Городники пояснили, які помилки можуть зіпсувати розсаду

А ще вода має бути правильною. Здивовані, що можна взяти якусь не таку воду? Наприклад, дистильована точно не підійде. Проте багато хто вважає, що вона найкраща, бо чиста. Але в ній немає мінералів, які треба розсаді. У водопровідній такі мінерали зазвичай присутні, але якщо ця вода жорстка, то вони не засвояться. Тож ідеальною буде відстояна або кип’ячена вода. Але не холодна та не гаряча, а кімнатної температури.

Звісно ж, один тільки правильний полив не зробить вашу розсаду ідеальною. Має бути також гарний ґрунт. Можна його купити, але це не гарантує, що суміш буде правильною. Якщо в ній забагато торфу, то земля може бути дуже щільною, що недобре. Тож краще додати до неї трішки піску. А якщо робите землю самостійно, то додайте до неї добрива. І обов’язково прожарте суміш в духовці, щоб прибрати грибки та спори, якщо вони є.

Городники пояснили, які помилки можуть зіпсувати розсаду
Городники пояснили, які помилки можуть зіпсувати розсаду

Освітлення — останній, але не менш важливий пункт. Оскільки розсада висаджується взимку чи навесні, то Сонця їй буде недостатньо, тому вона виросте слабкою. Треба також використовувати лампи. Але вони мають стояти не високо та не низько. У першому випадку розсада витягуватиметься, в другому — сохнутиме. І не світіть 24/7. У рослин має бути від 8 до 12 годин для “сну”, бо інакше вони значно гірше ростимуть.

Популярне

Подібні новини